Wpisy na blogu stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów autora i nie powinny być traktowane jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży instrumentów finansowych. Autor Bloga nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Reklama

Информер: курс валют Forex

sobota, 30 kwietnia 2011

Price Action- analiza ceny

Na początku błędem jest rozpoczęcie inwestowania na niskich interwałach czasowych. Ja gram na 1H i 4H. Na tych interwałach wszystko toczy się wolniej i nie ma takiego natłoku informacji i sygnałów. Interwał 1H oznacza że siewca która rysuje się na wykresie będzie trwała 1godz to samo na 4H nowa świeca co 4godz.
Podstawowa rzeczą w price action jest określenie w którym kierunku podąża cena. Określamy to znajdując tzw. Swing High i Swing Low (kombinacja trzech świec).  Widząc te sygnały patrzymy czy cena robi coraz wyższe szczyty i dołki czy odwrotnie coraz niższe szczyty i dołki.


Jeżeli cena nie pokazuje kolejnych maksimów lub minimów oznacza to konsolidację lub inaczej trend boczny.
To co pomaga nam jeszcze w analizie ceny to linie wsparcia i oporu. Są to poziomy gdzie najczęściej dochodzi do załamania i zmiany trendu. Jeżeli wcześniej trend wzrostowy załamał się na historycznym poziomie oporu i cena teraz zbliża się do tego poziomu jest duże prawdopodobieństwo że i tym razem będzie tak samo.Poziomy wsparcia czy oporu mogą jednak zostać przełamane za przyczyną np. ważnych danych,klęsk żywiołowych czy dużych zleceń na rynku. Dlatego bardzo ważne jest obserwowanie rynku i wiadomości z niego płynących. Do określenia trendu możemy wspomagać się wskaźnikiem średniej kroczącej EMA . Szukamy sygnałów Price Action w okolicach tych lini wskaźnika lub bezpośrednio na nich. Nachylenie lini wskaźnika średniej EMA określa nam kierunek trendu czyli pokazuje gdzie kieruje się cena.W kolejnym poście opiszę dodatkowe sygnały pomagające nam w zajmowaniu pozycji w okolicach średniej EMA jak pinbar i insidebar.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz